„Родопа“ – Смолян влиза в Трета лига след 3:0 над „Чирпан“

1122

„Родопа“ – Смолян се наложи с класическото 3:0 над отбора на Чирпан във финалния мач за участие в Трета лига на БФС.  Срещата се игра на стадиона в с. Оризаре днес от 18 часа. Първото полувреме завърши с 1:0 с гол на Христо Ковачев.  Във второто зелено-белите демонстрираха явното си превъзходство пред отбора на Чирпан и увеличиха резултата на 3:0. Точен за „Родопа“ на два пъти бе Михаил Кисьов.

До днешната финална сдреща за участие в Трета лига се стигна след тежък и драматичен мач между „Родопа“ и „Хасково“, който се игра на същия стадион в четвъртък (6 юни). Срещата завърши с 1:0 за „Родопа“ след дузпа, изпълнена от Михаил Кисьов в 54-ата минута. В герой на мача се превърна вратарят на Здравко Чавдаров, който преди това спаси отсъдената за „Хасково“ дузпа, изпълнена от Анатоли Тодоров. Смолянчани успяха да съхранят резултата до края, въпреки че завършиха с 9 души на терена след два червени картона.