Награда от 10 000 лева дава Чепеларе на Радослав Янков

588
Радослав Янков

Общинският съвет в Чепеларе взе решение да връчи парична награда на носителя на Световната купа по сноуборд Радослав Янков. Наградата е от 10 000 лева и се връчва на шампиона за постигнатите резултати през състезателен сезон 2016/2017 г. Освен че стана носител на малката Световна купа в дисциплината паралелен гигантски слалом, Радо Янков спечели второ място в генералното класиране за Световната купа в паралелните дисциплини, както и четвърто място във финалите на паралелния гигантски слалом на Световното първенство в Сиера Невада и шесто място в паралелния слалом на Световното първенство в Сиера Невада.

Парична награда от 1 000 лева ще получат и Антон Синапов и Димитър Герджиков. Антон постигна много добри резултати в биатлона – четвърто място в спринта на 10 км на лятното Световно първенство по биатлон в Отепее (Естония), единадесето място на 10 км спринт на Световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Австрия) и шестнадесето място в спринта на 10 км от Световната купа по биатлон в Ханти-Мансийск (Русия). Димитър пък стана четвърти на Европейската купа по биатлон с българската щафета.