Над 30 деца от Смолян с призови отличия от Националния турнир по спортни танци

364
Мартина Кондаклиева и Костадин Манджуков станаха фаворити в турнира. Те се състезаваха в категория 9 Е (la+st) и се класираха първи; деца 1 La - 1 място ; деца 1 - St - 1 място; деца 2 - St - 1 място; деца 2 - La - 3 място. Безспорни победители, не само в своите категории, а и при по- големите! Малките шампиони продължават усилената си подготовка за предстоящото държавно първенство, както и за редица състезания извън страната!

Красивото събитие се превърна в празник на града. Два дни спортната зала „Величко Чолаков“ бе пълна, а смолянчани се насладиха на красотата, изяществото и спортния хъс на 133 двойки от спортни клубове от цялата страна. Организатор на турнира бе Юлия Порязова – лицензиран треньор и съдия от Спортен клуб „Фен 85“ и се проведе под патронажа на Община Смолян. Състезанието бе включено в тазгодишния държавен спортен календар на Българската федерация по спортни танци.

Клубът по спортни танци е с над 30-годишна история и през годините е печелил много отличия, както национални, така и международни. И този път усилията на децата и треньорите не останаха незабелязани от съдиите на конкурса. Смолянските танцьори станаха фаворити и при двойките и в соловите участия.

Мис България 2018 Теодора Мудева и нейният партньор Стефан Иванов от КСТ „Дъга- София“. Само след месец и половина подготовка успешната двойка зае две почетни места – 1-во място в клас 18А Латина и 2-ро място в категория състезатели над 19 години на Купа България.

Една от най-атрактивните двойки бяха „Мис България 2018“ Теодора Мудева и нейният партньор Стефан Иванов. Теди е активен спортист в КСТ „Бургас 1975“, а Стефан е от КСТ „Дъга – София“. Само след месец и половина подготовка успешната двойка зае две почетни места – 1-во място в клас 18А Латина и 2-ро място в категория Състезатели над 19 години на Купа България. За мен беше чест, че най-красивата българка и нейният танцов партньор получиха това заслужено отличие точно в нашия град Смолян – каза Юлия Порязова. Подобно състезание се организира за първи път в нашия град и стана наистина запомнящ се турнир. От четири месеца се подготвяме, но без подкрепата на Община Смолян нямаше да успея да направя толкова голяма организация”, коментира ръководителката на СК „Фен-85“ Юлия Порязова. Клубът затвърди позицията си в сферата на спортните танци, защото в турнира участваха почти всички негови състезатели”, посочи още Порязова.

Елица Маринова

Призьорите от Смолян

Симона Кюлханска – соло момичета до 11 години – 1 място и соло момичета до 13 години -1 място;
Мария Чолакова – соло момичета до 7 год. – 1 място, соло момичета до 9 год. – 2 място;
Яна и Кати – 1 място соло момичета до 11 години;
Теди – соло момичета до 11 години – 2 място;
Каролина Спирова – соло момичета до 11 год. – 1 място;
Ралица Асенова – соло момичета до 9 год. – 1-во място;
Мария Райска – соло момичета до 9 години – 1 място; соло момичета до 11 години -1 място;