Екатерина Дафовска се нареди на 6-то място сред легендите на биатлона

374

Олимпийската шампионка Екатерина Дафовска участва в „Състезанието на легендите“ в биатлона. С надпреварата на ветераните бе открито европейското първенство по биатлон в столицата на Беларус – Минск на 20 февруари. Дафовска се състезава в масовия старт и индивидуалната смесена щафета. В първата надпревара по съкратеното трасе в олимпийския център „Раубичи“ тя зае 6-то място. Допусна две грешки в двете стрелби и изостана на 1:09,4 минути от победителката Надежда Скардино (Беларус). Втора е рускинята Анна Богали, а трета германката Симоне Хаусвалд.

В щафетата единствената олимпийска шампионка на България си партнираше с четирикратния световен шампион Владимир Драчов. Двамата пропуснаха общо 4 мишени и станаха седми. Първи са Надежда Скардино и Сергей Новиков от Беларус.
Състезанието на легендите събра много запалянковци.

В сряда българският биатлонист Красимир Анев стана европейски шампион, след като спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 20 километра.