19 състезатели са номинирани за „Спортист на годината“ в Смолян

477
Церемонията за връчване на наградите за Спортист на годината на Община Смолян през 2016 г.

Всяка година Община Смолян организира церемония, на която награждава „Спортист и треньор на годината“, съобщиха от пресцентъра на Общината. В края на всяка година, всички спортни клубове, развиващи своята дейност на територията на Община Смолян, участват в Анкета, чрез която се определя „Спортист на годината“. На тазгодишната церемония ще бъде връчена и наградата „Спортист на гражданите“. Тя ще бъде получена от спортиста, който събере най-много гласове в настоящата анкета. Може да гласувате до 17.00 ч на 19.12.2017 г.

Номинираните спортисти са:

Радостин Симов – СКВТ „Родопа“ Смолян – Вдигане на тежести: 1-во място на Републиканско отборно първенство – първи кръг /до 17 години/; 4-то място на Републиканско отборно първенство – втори кръг /до 17 години/;3-то място на Републиканско лично първенство /до 17 години/.
Пламен Косов – СКВТ „Родопа“ Смолян – Вдигане на тежести: 3-то място на Републиканско отборно първенство – първи кръг /до 17 години/; 2-ро място на Републиканско отборно първенство – втори кръг /до 17 години/;4-то място на Републиканско лично първенство /до 17 години/.
Златомир Ковачев – СКВТ „Родопа“ Смолян – Вдигане на тежести: 1-во място на Републиканско отборно първенство – първи кръг /до 17 години/; 1-во място на Републиканско отборно първенство – втори кръг /до 17 години/;1-во място на Републиканско лично първенство /до 17 години/;7-мо място Европейско първенство / кадети до 17 години/.
Стефан Райчев – СКВТ „Родопа“ Смолян – Вдигане на тежести: 1-во място на Републиканско отборно първенство – първи кръг /до 13 години/; 3-то място на Републиканско отборно първенство – втори кръг /до 13 години/;1-во място на Републиканско лично първенство /до 13 години/.
Димитър Росенов – СКВТ „Родопа“ Смолян – Вдигане на тежести: 2-ро място на Републиканско отборно първенство – първи кръг /до 13 години/; 4-то място на Републиканско отборно първенство – втори кръг /до 13 години/; 2-ро място на Републиканско лично първенство /до 13 години/.
Сребрин Райчев – СКВТ „Родопа“ Смолян – Вдигане на тежести: 1-во място на Републиканско отборно първенство – първи кръг /до 13 години/; 1-во място на Републиканско отборно първенство – втори кръг /до 13 години/; 1-во място на Републиканско лично първенство /до 13 години/;
Денис Мехмед – СКВТ „Родопа“ Смолян – Вдигане на тежести: 2-ро място на Републиканско отборно първенство – първи кръг /до 13 години/; 2-ро място на Републиканско отборно първенство – втори кръг /до 13 години/; 1-во място на Републиканско лично първенство /до 13 години/;
Крум Кременов Красин – Спортен клуб по плуване „Смолян“- гр.Смолян Плуване: 5-то място в дисциплината 50м бътерфлай и 9-то място на 100м свободен стил във възрастова група юноши младша на международния турнир по плуване за купа „Спартак“в град Сандански. Той завоюва още; 1-во място 50м св.стил в Националния ученически шампионат в гр.Смолян; 1-во място 25м бътерфлай в Националния ученически шампионат в гр. Смолян.
Стефан Ангелов Кушлев – Спортен клуб по плуване „Смолян“ – гр. Смолян – Плуване: 6-то място в дисциплината 50м бътерфлай на Международен турнир “Спартак“ в гр. Сандански; 7-мо място в дисциплината 50м свободен стил във възрастова група „Деца“.
Антон Станчев – СКВ „РОДОПА СМОЛЯН“ град Смолян – Волейбол: пре-кадети, получил награда за най-добър разпределител на Републиканско първенство за пре-кадети.
Илия Костов – СК „Пампорово“ – Ски: 5 златни и 3 сребърни медала от Национални купи (12 години).
Марко Семерджиев – СК „Пампорово“ – Ски: 2 златни и 2 сребърни от Национални купи (12 години).
Димитър Лефтеров – СК „Пампорово“ – Ски: 2 сребърни и 4 бронзови от Национални купи (12 години).
Таня Иванова Щерева – СК „Шинкиокушин“ – Смолян – Карате: състезателка от Националния отбор на РБ; – 5-то място при кадетки /категория до 60 кг/на „Европейското първенство U16 – U22“, провело се в гр. Келце – Полша тази година; 2-ро място в дисциплина „кумите” /категория до 60 кг/ в Националното първенство за кадети и кадетки в гр. Пазарджик; 3-то място в дисциплината ката /категория до 60 кг/ в Националното първенство за кадети и кадетки в гр. Пазарджик.
Никол Василева Милевска – СК „Шинкиокушин“ – Смолян – Карате: 2-ро място в дисциплина „кумите” /категория до 65 кг/ в Националното първенство за кадети и кадетки в гр. Пазарджик; 3-то място в дисциплина „ката” /категория до 65 кг/ в Националното първенство за кадети и кадетки в гр. Пазарджик.
Андрея Дяксова – ТД „Карлъка“ – Смолян – Ориентиране: 1-во място на Държавно първенство по Ски-ориентиране дълга дистанция /жени 18г./; 1-во място в Държавно първенство по Ски-ориентиране средна дистанция /жени 18г./; 1-во място в Държавно първенство Ски-ориентиране спринт дистанция /жени 18г./; 1-во място в Държавно първенство Ски-ориентиране щафета /жени 18г./; 2-ро място „Купа България“ /жени 18г./.
Антоанета Дяксова – ТД „Карлъка“ -Смолян – Ориентиране: 4-то място Държавно първенство по Ски-ориентиране дълга дистанция /жени/; 2-ро място Държавно първенство по Ски-ориентиране средна дистанция /жени/; 3-то място Държавно първенство по Ски-ориентиране спринт дистанция /жени/; 1-во място Държавно първенство по Ски-ориентиране щафета /жени Елит/; 3-то място „Купа България“ /жени 21г. Елит/.
Евангелина Дяксова – ТД „Карлъка“ гр. Смолян – Ориентиране: 1-во място Държавно първенство по Ски-ориентиране дълга дистанция /жени до 16г./; 1-во място Държавно първенство по Ски-ориентиране средна дистанция /жени до 16г./; 2-ро място Държавно първенство по Ски-ориентиране спринт дистанция /жени до 16г./; 2-ро място Държавно първенство по Лятно ориентиране дълга дистанция /жени до 20г./; 1-во място Държавно първенство по Лятно ориентиране средна дистанция /жени до 16г./; 2-ро място Купа България /жени до 16г./; 3-то място в Шампионат на Югоизточна Европа /жени до 16г./.
Стоян Върбанов – Клуб по планинско колоездене “Free Riders United” Планинско колоездене: 3-то място на Държавното първенство провело се на КК Пампорово през Септември 2017г. в категория Елит в дисциплините Ендуро и Спускане ; 5-то и 10-то място в крайната годишна ранглиста в същите дисциплини.

Всеки гражданин, който гласува в анкетата, ще получи електронно съобщение за потвърждаване на неговия глас. Гласувайте на следния линк: „Спортист на гражданите“ на Община Смолян!

Бел. ред. Номинираните състезатели за „Спортист на гражданите“ на 2017 г. са 19, а не 20, както първоначално бе изписано в заглавието на статията. Молим за извинение!

Коментари

коментара